آزادکاری (2) راه اندازی محیط کار


1- دفتر کار
وبسایت شما فقط یک کارت ویزیت شغلی نیست، بلکه معادل دیجیتالی دفترکار فیزیکی شماست. حتی اگر در ناکجاآباد، یا دورافتاده‌ترین جای زمین هم کار کنید، وبسایت شما هنوز هم می‌تواند بطور شگفت‌انگیزی برایتان مشتری بیاورد. یک نشانی اینترنتی از خودتان، مجموعه‌ای از کارهای قبلی‌تان، ویترینی از بهترین پروژه‌های‌تان، کمی توضیحات درباره خودتان، همه اینها می‌تواند قدم‌های بزرگی در جهت تقویت اعتبارتان به عنوان یک آزادکار بردارد. حتما در سایت خود فرم تماس داشته باشید به طوریکه مشتریان به راحتی بتوانند با شما تماس بگیرند.


2- حرفی برای گفتن
بسیاری از ما از نوشتن مقاله‌های درسی متنفریم، اما همین نوشتن برای وبلاگی که مال خودتان است می‌تواند سرگرم کننده و سودآور هم باشد. مطالب وبلاگ‌تان می‌تواند کمک کند مردم شما را بشناسند، و همچنین در زمینه‌ای که تخصص دارید برایتان شهرت ایجاد کند. اگر در مورد چیزی که می‌نویسید دانش دارید و خوب هم آن را می‌نویسید، مردم آن را خواهند خواند و برایش ارزش قائل خواهند شد. سپس نگاه می‌کنند ببینند چه کسی آن را نوشته است. این باعث ایجاد اعتبار و اصالت کاری برای شما می‌شود. این به مردم می‌گوید که شما نسبت به آنچه انجام می‌دهید شناخت دارید. با این کار می‌توانید مشتریان واقعا خوب زیادی گیر بیاورید.


3- برند (شناسه تجاری)
می‌دانید در این دوره و زمانه داستان از چه قرار است؟ شما نشان دهنده شغل‌تان نیستید، بلکه شغل شماست که نشان دهنده شماست به شرطی که در آن خوب باشید. برندسازی یک عبارت تجاری فانتزی نیست که همه جا ورد زبان شما باشد. شما می‌توانید تصویری از خود خلق کنید و با چیزهای کوچکی که اهمیت دارند برای خودتان اعتبار دست و پا کنید. می‌توانید صحبت کنید بدون اینکه چیزی به زبان بیاورید. این همان قدرت ظریف برندسازی است.
ایده‌ای انتخاب کنید، هرچه باشد فرقی ندارد. می‌خواهید چطور دیده شوید؟ تمیز؟ کارآمد؟ نظام‌مند؟ یا شاید تا حد ممکن جنجالی، زیبا، پرجذبه و برجسته؟ هرطور که می‌خواهید دیده شوید، آن را در لوگو، نام وبسایت، شیوه نگارش اطلاعات شخصی، و حتی در عکس‌تان لحاظ کنید. این کار به مشتریان بالقوه، تصوری از آنچه که واقعا هستید می‌دهد.


4- جوانب قانونی
به یاد داشته باشید که حتما محکم‌کاری‌های لازم را در کارتان انجام دهید از جمله:
•    قرارداد
•    اطلاعات حق مالکیت معنوی (کپی‌رایت)
•    شرایط و ضوابط
همه اینها برای این است که مورد سوء استفاده واقع نشوید مثلا اینکه مشتری هوس نکند بدون پرداخت حق‌الزحمه غیبش بزند. در اینکه از مشتری خود بخواهید قراردادی با شما امضا کند شک و تردید به خود راه ندهید.
در نظر داشته باشید که احتمال دارد اگر قرارداد جلوی مشتری بگذارید، مشتری‌تان بپرد؛ ولی اگر به مشتری بفهمانید که مفاد قرارداد قابل‌مذاکره هستند و شما خوشحال خواهید شد که در مورد مفاد بحث کنید، می‌توانید این موارد را به حداقل برسانید.

نظرات
  • B❤k☫☤
    B❤k☫☤ ۲۶ شهریور ۱۳۹۹ - ساعت ۱۶:۰۵

    عالی بود


ارسال نظر

برای ثبت نظر لطفاً وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود / عضویت
تایپایران
  • با وجود تایپایران به راحتی پروژه های تایپ در هرزمان و مکان به انجام می رسد.
  • تایپایران یک بستر کارآفرینی بزرگ است که می توانند برای هزاران تایپیست کارآفرینی ایجاد کند.
  • تایپایران یک پشتوانه قوی برای تمام تایپ و تکثیری ها، کافی نت ها و مراکز خدمات تایپی است.
نماد اعتماد الکترونیک تایپایران

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به تایپایران می باشد. قدرت گرفته از کارایران