فری لنسری
فری لنسری

به طور خیلی ساده فری لسنر کسی است که مانند گرافیک ، طراحی سایت و از این قبیل خدمات را دارد و به صورت آزاد و پروژه ای با دیگران کار می کند . او هیچ گاه کار دائمی ندارد و از این لحاظ دارای امنیت شغلی هم نمی باشد و در بسیاری از اوقات هم بعد از تحویل دادن آن کار به صاحب کار دیگر هیچ گونه رابطه ای بین آن ها باقی نمی ماند ، بنابراین می توانیم این کار را یک شغل انفرادی در نظر بگیریم.

تصور غلطی که در مورد فری لنسر ها وجود دارد این است که خیلی از افراد مشاهده می شود که بر این باورند که این افراد به طور رایگان کار می کنند که کاملا اشتباه است و چیزی که در این بین حائز اهمیت می باشد این است یک فری لنسر با تکه بر دانش و مهارت های خود و تخصص های خود و بالا بردن سطح آن ها می تواند حتی درآمد خیلی بیشتری را برای خود کسب کند .

در این شغل آزادی عمل بیشتر و تنوع بیشتر و در اختیار داشتن زمان خود از ویژگی های ان می باشد که دو مورد آزاد بودن مکان و زمان از ویژگی های برجسته آن می باشد . برای تمرین این امر که خود فرد رئیس خود باشد فری لنسری یک امر بسیار مناسب می باشد که فرد با بکار گیری جدیت و تعهد در آن می تواند به اهدافی که برای خود ترسیم کرده است دست پیدا کند.
در این شغل تخصص و مهارت حرف اول را می زند و بدون داشتن ان ها فرد نمی تواند به این کار ورود پیدا کند . بنابراین توصیه می شود بدون داشتن این دو عامل  افراد به این شغل ورود پیدا نکنند. 

به خاطر نبود امنیت شغلی در این کار توصیه می کنیم که ابتدا یک کار تمام وقت را افراد برای خود انتخاب کنند و سپس فری لنسری را به عنوان کار نمیه وقت برای خود در نظر بگیرند . در این شغل افراد این خود تنظیمی را پیدا می کنند که بنا بر پروژه در درست اجرا تایم خود را زمان بندی و مدیریت کنند . 

در این شغل باید از تمام ظرفیت های بالقوه برای رونق کسب و کار خود استفاده کرد که از جمله آن ها می توان به استفاده از شبکه های مجازی و کسب و کار های آنلاین اشاره کرد . با راه اندازی صفحات مجازی و وب سایت و وبلاگ می توان مهارت های خود را در معرض دید عموم قرار داد و بدین ترتیب اقدام به جذب مشتری برای خود کرد . با توجه به رشد روزافزون شبکه های اجتماعی این گزینه هم می توان عامل بسیار مهمی در جذب مشتری برای فرد فری لنسر باشد که در این محیط ها می توان به راحتی اقدام به برقراری رابطه بین خود و مشتری ها کرد . 

این کار را نباید ساده قلمداد کرد و آن را کاری ساده در نظر گرفت . چرا که این کار هم مانند هر کار دیگری دارای شختی و مشکلات و فراز و نشیب هایی می باشد . لذا باید با پشتکار و افزایش توانایی و تخصص های خود در این کار قدم نهاد و مسیر روشنی را برای خود ترسیم کرد .

نظرات
ارسال نظر

برای ثبت نظر لطفاً وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود / عضویت
تایپایران
  • با وجود تایپایران به راحتی پروژه های تایپ در هرزمان و مکان به انجام می رسد.
  • تایپایران یک بستر کارآفرینی بزرگ است که می توانند برای هزاران تایپیست کارآفرینی ایجاد کند.
  • تایپایران یک پشتوانه قوی برای تمام تایپ و تکثیری ها، کافی نت ها و مراکز خدمات تایپی است.

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به تایپایران می باشد. قدرت گرفته از کارایران