یادگیری فوق سریع تایپ ده انگشتی با نرم افزار انگشتان طلائی

بی‌شک همه ما از اهمیت فراگیری تایپ سریع و ده انگشتی آگاه بوده و می‌دانیم که یادگیری این مهارت چقدر می‌تواند در انجام بسیاری از کارهای روزمره ما مفید باشد. بعضی ها فکر می کنند که یادگیری این مهارت بسیار سخت و وقت گیر است؛ ولی واقعا این چنین نیست ! شما با دانستن اصول تایپ ده انگشتی به سرعت و به آسانی می توانید این مهارت را فرا گیرید. پیشنهاد می کنیم که لطفاً این مقاله را تا انتها بخوانید تا با یکدیگر به بررسی اهمیت تایپ ده انگشتی و بهترین و سریعترین روش یادگیری آن بپردازیم.

 امروزه با پیشرفت علم و فناوری بیش از گذشته به فراگیری این مهارت مهم نیاز است. حتی برخی منابع پیش‌بینی کرده‌اند که در چند سال آینده آموزش با دست نوشتن (با قلم و مداد نوشتن) از برنامه درسی مدارس حذف‌شده و آموزش تایپ جایگزین آن خواهد شد.

تدریس تایپ ده انگشتی در کتب درسی 

آموزش تایپ، تایپ سریع، تایپ ده انگشتی، تایپایران، تایپ
 اخیراً در کتاب کار و فناوری پایه ششم ابتدایی یک فصل از کتاب درسی، به آموزش تایپ ده انگشتی و سریع اختصاص داده شده است. این فصل توجه زیادی به امر یادگیری مهارت تایپ ده انگشتی کرده و سعی بر این است که از همان کودکی این مهارت بسیار مهم را به کودکان یاد داد. ازآنجایی‌که این روزها معمولاً از دانش‌آموز و فروشنده گرفته تا مهندس و دکتر همه، با کامپیوتر و تایپ سروکار دارند؛ ازاین‌جهت یادگیری تایپ فارسی و حتی انگلیسی برای همه  افراد توصیه می‌شود.

سلامتی و زمان خود را از دست ندهید !
آموزش تایپ، تایپ سریع، تایپ ده انگشتی، تایپایران، تایپ

هیچ تا حالا به مدت زمانی که هنگام تایپ کردن صرف می‌کنید و یا اثرات بدی که به علت استفاده نادرست از کامپیوتر سراغتان می‌آید فکر کرده‌اید؟ خستگی مچ دست‌ها، عضلات گردن و یا ستون فقرات از این موارد هستند. در تصویر زیر می توانید میزان از دست دادن زمان یک کاربر عادی و یک تایپیست را بررسی کنید (البته در این تصویر آمار و ارقام تقریبی است و حداکثر میزان هر برگ  A4، 400 الی 500 کلمه در نظر گرفته شده).


آموزش تایپ، تایپ سریع، تایپ ده انگشتی، تایپایران، تایپ

در ادامه روش‌های آموزش تایپ فارسی و انگلیسی را باهم بررسی خواهیم کرد.

روش‌های آموزش تایپ ده انگشتی

شاید شما هم با گشت و گذاری در اینترنت، روش‌های متعددی را برای یادگیری تایپ ده انگشتی، یافته‌اید. کتاب، ویدئو، نرم‌افزارهای آموزشی و منابع آموزشی مختلفی هستند که در اینترنت قابل دسترس می باشند. حال این سوال پیش می‌آید که کدام شیوه بهترین شیوه آموزش تایپ  فارسی و انگلیسی است و شما را در کمترین زمان به یک استاد تایپ تبدیل می‌کند؟ در پاسخ باید بگوییم روشی مناسب با نام روش تعاملی یا به‌اصطلاح interactive است که شما را درگیر تایپ ده انگشتی کند. به‌عبارت‌دیگر شما فقط با تایپ کردن و انجام این عمل قادر به یادگیری تایپ خواهید بود. خواندن مطالب و ترفندهای تایپ مفید است ولی قطعاً کافی نیست. همان‌طور که یادگیری رانندگی فقط با خواندن کتاب آیین‌نامه راهنمایی و رانندگی امکان‌پذیر نخواهد بود. پس نتیجه می‌گیریم که بهترین روش روشی است که کاربر در آن پیوسته در حال تمرین کردن و تایپ کردن باشد.

نرم‌افزارهای آموزش تایپ

آموزش تایپ، تایپ سریع، تایپ ده انگشتی، تایپایران، تایپ

در حال حاضر بهترین روش ثبت‌شده برای یادگیری تایپ ده انگشتی استفاده از نرم‌افزارهای آموزش تایپ است. این نرم‌افزارهای آموزشی، به‌صورت چشم‌گیری موجب تقویت حافظه عضلانی (حافظه عضلانی معادل فارسی عبارت  muscle memory بوده و مسئول یادگیری و به خاطر سپردن یک حرکت مشخص در اثر تمرین آن است) شده و در کمترین زمان ممکن باعث می‌شوند که کاربر به بهترین نحو تایپ ده انگشتی را فرابگیرد. روش اکثر این نرم افزار ها به این صورت است که متنی را در اختیار کاربر قرار داده و از کاربر می‌خواهند آن را در یک بازه زمانی معین تایپ کند. در ادامه یک نرم‌افزار بسیار کامل و البته ایرانی را معرفی خواهیم کرد که تمامی موارد بالا وبه ‌علاوه قابلیت‌های بسیار زیاد دیگری را برای کاربران به ارمغان می آورد.

نرم‌افزار قدرتمند انگشتان طلائی

نرم‌افزار انگشتان طلائی با داشتن مزیت‌های زیادی که نسبت به نرم‌افزارهای مشابه دارد، می‌تواند گزینه‌ ای بسیار مناسب برای آموزش تایپ فارسی و انگلیسی باشد. این نرم‌افزار همانند یک معلم هوشمند، گام‌به‌گام شما را تا تبدیل‌ شدن به یک تاپیست حرفه ای راهنمایی می‌کند. بازی‌های آموزش تایپ، گزارش‌گیری حرفه‌ای، صفحه‌کلید هوشمند و بسیاری از ویژگی‌های دیگر این نرم‌افزار را در صدر بهترین نرم‌افزارهای آموزش تایپ قرار می‌دهد.

نرم‌افزار انگشتان طلائی نرم‌افزاری بسیار جامع و کامل در زمینه آموزش تایپ ده انگشتی فارسی و انگلیسی می باشد. این نرم‌افزار قادر است در کمترین زمان ممکن و به شیوه‌ای آسان و لذت‌بخش شما را به یک تایپیست حرفه‌ای تبدیل ‌کند. نرم‌افزار انگشتان طلائی هر آن چه شما برای یادگیری تایپ ده انگشتی نیاز دارید و حتی بیشتر از آن را در اختیارتان قرار می‌دهد؛ به‌طوری‌که شما پس از کمی کار با آن، از پیشرفت چشمگیر خود شگفت‌زده خواهید شد! امکانات و قابلیت‌های فراونی در این نرم‌افزار قرار داده شده است که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

چرا این نرم‌افزار را پیشنهاد می‌کنیم

·         کامل‌ترین نرم‌افزار آموزش حرفه‌ای تایپ فارسی و انگلیسی

·         آموزش فوق‌سریع و آسان تایپ ده انگشتی

·         گرافیک بسیار جذاب و سهولت در استفاده

·         محیط فارسی و کاربرپسند

·         استفاده از شیوه‌های متنوع و به‌روز آموزشی

·         افزایش سرعت تایپ در کمترین زمان

·         تمرین‌های گام‌به‌گام و استاندارد تایپ ده انگشتی

·         آشنایی با تمامی اصول و مبانی تایپ ده انگشتی

·         نحوه استفاده صحیح از کامپیوتر و کاهش اثرات سو استفاده از آن

·         گزارش‌گیری حرفه‌ای ثبت تعداد خطاها، زمان، تعیین امتیاز و دادن ستاره

·         تعیین میزان دقت تایپ شما

·         محاسبه و تعیین سرعت تایپ با استفاده از مقیاس‌های جهانی

·         نمایش میزان پیشرفت شما به ‌صورت انواع نمودار

·         امکان انتخاب متن موردنظر از سیستم و تمرین آن

·         ساختن تمرین و آزمون به‌دل خواه

·         معلم هوشمندی که می تواند شما را راهنمایی‌کند.

·         پشتیبانی از اعراب و حرکت‌گذاری

·         آموزش نحوه صحیح و استاندارد استفاده از صفحه‌کلید

·         داری صفحه‌کلید راهنما و آموزش نحوه قرار گرفتن انگشتان

·         نمایش طریقه حرکت و قرارگیری انگشتان بر روی صفحه‌کلید

·         ذخیره امتیازات و به اشتراک‌گذاری آن ها

·         بازی‌های بسیار جالب و سرگرم‌کننده آموزش تایپ

·         امکان چاپ کارنامه و وضعیت تایپ

·         گزارش‌گیری روزانه از مدت‌زمان تمرین و سرعت تایپ و ...

·         بررسی لحظه‌ای وضعیت پیشرفت تایپ

·         استفاده از شیوه‌های علمی آموزشی

·         تقویت حافظه عضلانی یا به‌اصطلاح muscle memory

·         نرم‌افزار محبوب کاربران فارسی زبان داخل و خارج از کشور

·         با بیش از چهار سال سابقه

·         جدیدترین نرم‌افزار آموزش تایپ

·         به‌روزرسانی‌های دائمی

·         یادگیری آسان و کم‌هزینه در خانه

·         حاوی نسخه اندروید (همه‌جا یاد بگیرید)

·         قابل‌اجرا بر روی تمامی ویندوزها ازجمله ویندوز 10

·         پشتیبانی خوب و همیشگی

·         و بسیاری  ویژگی دیـــگر ...


یادگیری آسان و کم‌هزینه در خانه


اگر تمایل دارید تایپ کردن را به‌صورت استاندارد و اصولی در خانه و با کمترین هزینه فراگیرید، این نرم‌افزار گزینه بسیار مناسبی برایتان خواهد بود. با این نرم‌افزار یاد خواهید گرفت که چگونه به‌صورت استاندارد تایپ کنید و در عرض مدت کوتاهی به یک تایپیست حرفه‌ای تبدیل شوید. همچنین لازم به ذکر است که دوره‌ها و کلاس‌های که برگزار می‌شوند بسیار پرهزینه بوده و متأسفانه اکثر آن ها بازدهی مناسبی را دارا نمی‌باشند. همان‌طور که در ابتدا گفته شد، در حال حاضر بهترین و سریع‌ترین روش ثبت‌شده برای یادگیری تایپ ده انگشتی استفاده از نرم‌افزارهای آموزش تایپ است. این نرم‌افزار نیازی به اینترنت نداشته و با حداقل سخت‌افزار نیز قابل‌اجرا خواهد بود. همچنین این نرم افزار با بررسی و مطالعه نرم‌افزارهای مشابه آموزش تایپ ده انگشتی فارسی و انگلیسی و با توجه به نظرات و نیاز کاربران، طراحی شده است.

به گفته سازندگان نرم افزار، هدف آن ها معرفی و آموزش مهارت تایپ ده انگشتی به بهترین شکل به کاربران فارسی زبان می‌باشد. از این نرم‌افزار تاکنون در آموزشگاه‌ها و مؤسسات زیادی استفاده‌شده و نتایج بسیار خوبی از سوی آنان گزارش شده است.


تصاویر بیشتر از محیط نرم افزار انگشتان طلائی

صفحه کلید هوشمند

نحوه تایپ تک تک کلیدها را به شما نشان می دهد.

آموزش تایپ، تایپ سریع، تایپ ده انگشتی، تایپایران، تایپ

بازی چیدن صفحه کلید
بازی جذاب برای به خاطر سپردن سریع صفحه کلید.
آموزش تایپ، تایپ سریع، تایپ ده انگشتی، تایپایران، تایپ

گزارشگیری حرفه ای نرم افزار
ریز و درشت تایپ شما در اینجا ثبت می شود.
آموزش تایپ، تایپ سریع، تایپ ده انگشتی، تایپایران، تایپ

در این مقاله، در مورد تایپ ده انگشتی، اهمیت آن و شیوه‌های یادگیری آن صحبت کردیم. در این مطلب، با توجه به ویژگی‌های بسیاری زیادی که نرم‌افزار انگشتان طلائی دارد، ما آن را به کاربران عزیز و افرادی که به دنبال یادگیری سریع مهارت تایپ ده انگشتی هستند، معرفی کردیم. این نرم‌افزار را با نرم‌افزارهای دیگر نیز مقایسه کنید و بهترین گزینه مورد نظرتان را برای یادگیری تایپ انتخاب کنید. ولی در هر صورت سعی کنید این مهارت را دیر یا زود یاد بگیرید و خود را به یک تایپیست حرفه ای تبدیل نمایید.


همچنین به کاربران عزیز وبسایت های کارایران 30 درصد تخفیف بیشتر برای دریافت این نرم افزار تعلق می گیرد. 
کد تخفیف : kariran


برای اطلاعات بیشتر و دریافت نرم افزار بر روی لینک زیر کلیک کنید

نظرات
 • تیز تایپ
  تیز تایپ ۳ بهمن ۱۳۹۶ - ساعت ۲۰:۵۲

  سلام. من این برنامه رو دارم. خیلی نازنازیه یعنی باگ زیاد داره و فورس کلوز میشه


  نگین
  نگین ۴ بهمن ۱۳۹۶ - ساعت ۱۷:۱۱

  من از نرم افزار استفاده کردم و هیچ مشکلی هم نداشت می تونید به پشتیبانی سایت اطلاع بدین که مشکلتون رو برطرف کنند (پشتیبانی خیلی خوبی هم داره) و یا می تونید از آخرین آپدیت نرم افزار که تازگیا منتشر شده استفاده کنید. ولی واقعا نرم افزار خیلی خوب و کاملی هست.


 • iحـN‍سـA‍یـM‍نi
  iحـN‍سـA‍یـM‍نi ۴ بهمن ۱۳۹۶ - ساعت ۱۳:۲۸

  هخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ من ک فقط تو وب خوندم و یاد گرفتم... فقط باید تمرکز خیلی بالایی داشته باشین ک دکمه ها رو عوضی نزنین... ولی خیلی خوبه من یکی ک تو هر ساعت 10-11 صفحه میزنم...


 • محمد حسین توکلی
  محمد حسین توکلی ۴ بهمن ۱۳۹۶ - ساعت ۲۰:۴۳

  بدون شک هر نرم افزار فواید و نواقص خودش رو داره


 • khatib123456
  khatib123456 ۲ تیر ۱۳۹۷ - ساعت ۱۹:۵۷

  راستش منم تایپ رو از طریق نرم افزارهای تایپ یاد گرفتم ولی نه از نرم افزار های پولی بلکه از طریق یه نرم افزار خارجی به اسم reapid typing که کاملا رایگان هست من نمیدونم این شرکت های ایرانی چه علاقه دارند که نرم افزارهای که تو بقیه دنیا رایگان هسته رو پولی کنن مثلا تو گوگل پلی اون نرم افزار رایگان هسته ولی تو بازار پولی هسته


  نگین
  نگین ۴ تیر ۱۳۹۷ - ساعت ۲۰:۰۱

  سلام من خودم از نرم افزار های خارجی و ایرانی زیادی برای یادگیری تایپ استفاده کردم و reapid typin هم یکی از اونها هست. همین reapid typin متاسفانه برای آموزش تایپ فارسی خوب عمل نمی کنه. نکته دوم قابلیت هایی بسیار زیادی هست که نرم افزار انگشتان طلائی در اختیارتون قرار می ده که توی نرم افزارهای مشابه نیست. برای مثال همین صفحه کلید هوشمند که من توی بقیه نرم افزارها ندیدم و خیلی چیزهای دیگه .... لیست امکانات نرم افزار انگشتان طلائی توی مطلب بالا اومده.


 • نگین
  نگین ۸ آبان ۱۳۹۷ - ساعت ۰۰:۱۰

  دوستان عزیز نسخه 5 این نرم افزار هم منتشر شده. کسانی که نسخه های قبلی رو قبلا دریافت کرده بودن نسخه جدید رو رایگان می تونن دریافت کنند. نسخه 5 تغییرات زیادی داشته و چندتا بازی جدید هم بهش اضافه شده.


 • zanyarhosaini
  zanyarhosaini ۱۴ فروردین ۱۳۹۸ - ساعت ۰۴:۴۶

  سایت های آنلاین خوبی هم در این زمینه وجود دارد که هم برای تایپ فارسی و هم انگلیسی قابلیت دارند. مثلا سایت یوتایپ برای فارسی و www.ratatype.com برای انگلیسی وجود دارد. البته سایت های دیگری هم وجود دارد شاید بهتر هم باشد.


 • نگین
  نگین ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ساعت ۱۸:۱۰

  بله سایت هایی هم در این زمنیه هستند ولی متاسفانه اکثرا خیلی ساده هستن! من با سایت typing.com و typeo.top هم کار کردم. به نظرم این دوتا سایت هم خیلی کامل هستن.


ارسال نظر

برای ثبت نظر لطفاً وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود / عضویت
تایپایران
 • با وجود تایپایران به راحتی پروژه های تایپ در هرزمان و مکان به انجام می رسد.
 • تایپایران یک بستر کارآفرینی بزرگ است که می توانند برای هزاران تایپیست کارآفرینی ایجاد کند.
 • تایپایران یک پشتوانه قوی برای تمام تایپ و تکثیری ها، کافی نت ها و مراکز خدمات تایپی است.
نماد اعتماد الکترونیک تایپایران

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به تایپایران می باشد. قدرت گرفته از کارایران