برون سپاری

برون سپاری

برون سپاری یک عملی است که در آن یک فرد یا شرکت وظایف یا خدمات و یا محصولاتی را برای شرکت دیگر تولید می کند  یا کارهایی که معمولا در خانه انجام می شود. برون سپاری معمولا توسط شرکت ها برای صرفه جویی در هزینه ها استفاده می شود.

برون سپاری یک روند رایج در فناوری اطلاعات و سایر صنایع است. کسب و کارها برای برای مدیریت یک کسب و کار و خدمت به مشتریان داخلی و خارجی برخی از خدمات خود را در اختیار دیگر شرکت ها قرار می دهند مثلا  محصولاتی مانند قطعات کامپیوتر و خدماتی مانند حقوق و دستمزد و حسابداری می توانند برون سپاری شوند. در بعضی موارد، مدیریت کل اطلاعات یک شرکت مانند برنامه ریزی و تجزیه و تحلیل کسب و کار، همچنین نصب، مدیریت و سرویس شبکه و ایستگاه های کاری برون سپاری شده است.


دلایل برون سپاری

علاوه بر صرفه جويي در هزينه هاي سربار و نيروي کار، شرکت هايي که از برون سپاري استفاده مي کنند شامل بهره وري بيشتر، فرصت تمرکز بر محصولات اصلي و کارکردهاي کسب و کار مي شوند. علاوه بر این، شرکت های بیشتری به دنبال ارائه دهندگان برون سپاری به عنوان مراکز نوآوری هستند. با توجه به نظرسنجی برون سپاری 2016 Deloitte، 35 درصد از پاسخ دهندگان گفتند که آنها بر اندازه گیری ارزش نوآوری در مشارکت های برون سپاری خود متمرکز هستند.


منابع انسانی در مقابل برون سپاری

 برون سپاری همیشه بهترین راه برای شرکت ها برای صرفه جویی در هزینه ها نیست. تقسیم کارها و اختصاص دادن وظایف به افراد یا ادارات داخلی، گاه برای کسب و کارها ارزان تر از هزینه استخدام کارمندان یا شرکت های خارجی است. منابع انسانی در صورتی که بتوانند هر چقدر کمتر درداخل یک سازمان تمرکز داشته باشند در این صورت هزینه های مربوط به استخدام و ..... کم تر خوهد شد.

 

نظرات
 • توکلم به خداست...
  توکلم به خداست... ۱۷ مهر ۱۳۹۶ - ساعت ۰۹:۱۹

  سلام و عرض ادب به خاطر ایجاد چنین سایت ارزشمندی واقعا باید بهتون تبریک گفت. این کار واقعا قابل ستایش هست. خدای مهربون پشت و پناه و همراهتون باشه.


 • fardinely
  fardinely ۲۰ مهر ۱۳۹۶ - ساعت ۱۵:۳۸

  از زحمات درست و بجای شما نهایت تشکر را دارم به راستی که فکر نابغانه ای است


ارسال نظر

برای ثبت نظر لطفاً وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود / عضویت
تایپایران
 • با وجود تایپایران به راحتی پروژه های تایپ در هرزمان و مکان به انجام می رسد.
 • تایپایران یک بستر کارآفرینی بزرگ است که می توانند برای هزاران تایپیست کارآفرینی ایجاد کند.
 • تایپایران یک پشتوانه قوی برای تمام تایپ و تکثیری ها، کافی نت ها و مراکز خدمات تایپی است.
نماد اعتماد الکترونیک تایپایران

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به تایپایران می باشد. قدرت گرفته از کارایران