• اخبار
  • ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ساعت ۲۳:۳۳
  • sitka
معرفی نسخه سبک ویندوز 10:  Windows 10 S


امروز مایکروسافت در کنفرانسش از نسخه سبک ویندوز 10 رونمایی کرد . این نسخه از ویندوز 10 بهینه سازی شده است برای رایانه های اموزشی در واقع می شه گفت که پاسخ مایکروسافت به سیستم عامل کروم او اس است برای این که مایکروسافت سیستم عامل خود را بتواند بر روی سیستم هایی با سخت افزار ضعیف تر مخصوصا رایانه های آموزشی و درسی اجرا نماید.

 تری میرسون (Terry Myerson)  که مسئول توسعه ویندوزدر شرکت مایکروسافت می باشد گفت تمام برنامه هایی که در روی windows 10 s اجرا می شود از windows store دانلود شده اند . البته این معنایش این نیست که برنامه های دستکتاپی ما نمی تونند روی این ویندوز 10 اس اجرنشوند بلکه برای اجرا بر روی این نسخه باید به صورت خاصی اماده شوند و در ویندوز قرار داده شوند .

امروز در این کنفرانس میرسون نشان داد که این نسخه از ویندوز 10 می تونه از لوازم جانبی و دستگاه ها مثل ویندوز 10 نسخه معمولی پشتیبانی نماید .همچنین میرسون عنوان کرد که مایکروسافت تصویر پس‌زمینه پیش‌فرض ویندوز 10 اس را ساده‌‌ سازی نموده است. او همچنین عنوان کرد که این نسخه از ویندوز 10 می تواند هر مرورگری را که در ویندوز استور آماده شده باشد را اجرا نماید . در واقع می شه گفت که چراغ سبزی به گوگل نشان داده که گوگل شاید بخواهد مرورگرش را در ویندوز استور عرضه کند .و با این کار این مرورگر می تواند در روی ویندزو 10 اس اجرا بشود .
همچنین در این کنفرانس مایکروسافت بر روی Edge   مخصوصا عملکرد مرورگر Edge   در سایت های آموزشی مانور زیادی خواهد داد.

این نسخه از ویندوز برای کاربر در اولین استفاده در عرض 15 ثانیه بالا خواهد آمد بنا به گفته مایکروسافت پردازش سریع تری نسبت به ویندوز 10 معمولی دارد . نسخه ویندوز 10 اس قابلیت این را دارد که از طریق حافظه های جانبی مثل فلش بتوان تنظیمات آن را شخصی سازی نمود در واقع به راحتی تنظیماتی که بر روی فلش ذخیره شده اند  را شناسایی می کند و شخصی‌سازی‌های مورد نظر را اعمال می‌کند تا دستگاه بتواند خیلی سریع درمدارس و محیط‌های آموزشی استفاده شود .

این نسخه از ویندوز بازار هدفش بازار حوزه ی اموزش و تحصیل است و با این کار می خواهد تا نظر تولیدکنندگان رایانه های شخصی را به سمت خودش جلب نماید تا دستگاه هایی با نسخه ویندوز 10 اس (windows 10 s)ساخته و آماده بازار مایند .از تابستان سال جاری کامپیوتر های با سیستم عامل ویندوز 10 اس با قیمت 189 دلار روانه بازار خواهند شد که به همراه ان اشتراک رایگان نسخه آموزشی بازی مشهور ماینکرافت به خریداران این دستگاه ها هدیه داده خواهد شد .نسخه سبک ویندوز 10 به صورت رایگان در اختیار تمامی مدارسی که از نسخه ویندوز معمولی ( Windows 10 Pro)استفاده می کنند قرار خواهد گرفت.و می توانند Office 365 و Microsoft Teams را درکنار آن دریافت کنند.


نظرات
ارسال نظر

برای ثبت نظر لطفاً وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود / عضویت
تایپایران
  • با وجود تایپایران به راحتی پروژه های تایپ در هرزمان و مکان به انجام می رسد.
  • تایپایران یک بستر کارآفرینی بزرگ است که می توانند برای هزاران تایپیست کارآفرینی ایجاد کند.
  • تایپایران یک پشتوانه قوی برای تمام تایپ و تکثیری ها، کافی نت ها و مراکز خدمات تایپی است.

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به تایپایران می باشد. قدرت گرفته از کارایران