• اخبار
 • ۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ساعت ۰۰:۱۴
 • sitka
حفره ی امنیتی جدید در word

شرکت مایکروسافت به تازگی  اعلام نموده که نقص امنیتی که در مورد نرم افزار ورد این شرکت وجود دارد باعث این شده که کلاه برداران به راحتی به اطلاعات ورود به صفحات بانک کاربران دسترسی پیدا نمایند .

بر اساس گزراش سایت BBC این مشکل امنیتی که تا الان ردیابی نشده بود به تازگی گزارش شده و شرکت امنیتی پروف پویت در مورخه 10 آوریل اعلام نمود که کمپینی ایملی که کلاه بردار هستند را کشف کرده که این نقص امنیتی را برای این که بد افزار دریکس را بتوانند از طریق آن پخش کنند هدف گرفته اند .

این بد افزار می تواند اطلاعات بانکداری و حساب های بانکی رایانه قربانی را به سرقت ببرد در سال 2015 از همین بد افزار برای انجام دادن حملات اینترنتی و سرقت نمودن بیش از 20 میلیون پوند از حساب های بانک بریتیش استفاده شده است.

این نقص امنیتی جدید در خیلیاز نسخه های ورد و ویندوز کسف شده و به بد افزار هایی مانند دریکس اجازه بدهد که روی رایانه ها نصب شوند . هنوز شرکت مایکروسافت اعلام نکرده که آیا نسخه مک نرم افزار ورد نیز داریا یان حفره امنیتی است یا نه ؟

محققان شرکت پروف پویت آزمایش روی نسخه های مختلف Word انجام داده اند که  نشان می دهد که برای نمونه رایانه دارای نسخه 2010 این نرم افزار به طور کامل آلوده شده و اطلاعات آن در دسترس هکر ها قرار گرفته است .

شرکت مایکروسافت نسخه ی بروز رسانی شده ای را در روز 11 آوریل امسال یعنی 2017  منتشر کرد  و اعلام نمود که کسانی که این بروز رسانی را انجام بدهند از خطر هک شدن در امان می مانند .لذا توصیه می شود که حتما بروز رساین های جدید را از سایت مایکروسافت گرفته و نصب شود .

منبع این خبر روزنامه  همشهری مورخه 24 فروردین 96 می باشد .

امیدوارم که از این مطلب راضی بوده باشید لطفا نظر خودتان را برای اینجانب ارسال نمایید .

با تشکر

نظرات
 • best_sahar
  best_sahar ۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ساعت ۱۱:۵۴

  سلام خیلی ممنون


 • parsenet
  parsenet ۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ساعت ۱۱:۵۵

  عالی بود


 • sitka
  sitka ۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ساعت ۱۲:۰۸

  خواهش می کنم ممنون دوستان


ارسال نظر

برای ثبت نظر لطفاً وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود / عضویت
تایپایران
 • با وجود تایپایران به راحتی پروژه های تایپ در هرزمان و مکان به انجام می رسد.
 • تایپایران یک بستر کارآفرینی بزرگ است که می توانند برای هزاران تایپیست کارآفرینی ایجاد کند.
 • تایپایران یک پشتوانه قوی برای تمام تایپ و تکثیری ها، کافی نت ها و مراکز خدمات تایپی است.

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به تایپایران می باشد. قدرت گرفته از کارایران