• متفرقه
  • ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ساعت ۲۲:۳۰
  • خدمات تایپ هما
دارک وب (وب پنهان)- dark web

وب عمیق

وب عمیق قسمتی از اینترنت است که موتورهای جست و جویی مانند گوگل، نمیتوانند به آن دسترسی داشته باشند. این نوع از ناشناسی، وب عمیق را برای دسترسی به تجارت هایی مانند (تجارت اسلحه، دارو و مواد مخدر، پاسپورت، کارت های اعتباری، یوزرنیم ها و پسورد ها و حتی خدمات ترور کردن محبوب کرده است.


وب تاریک:

دورترین نقاط از وب عمیق، وب تاریک نام دارد که شامل بخش­‌هایی از وب می‌شود که در واقع به صورت خودخواسته و عامدانه، پنهان شده‌اند!

وب تاریک در واقع به وب سایت هایی گفته می شود که برای عموم قایل مشاهده هستند اما توسط IP های مخفی سرور اجرا می شوند. هر کاربری می تواند به سادگی از این وب سایت ها دیدن کند اما به سختی می توان گفت چه کسی پشت اینگونه سایت ها قرار دارد به طوری که هیچکدام از این وب سایت ها از موتورهای جستجو بهره نمی گیرند و جستجوی شما در جستجوگر ها برای پیدا کردن آنها نیز تقریبا با شکست مواجه می شود. اغلب این وب سایتها که آنها را دیپ وب می نامند برای مخفی سازی هویتشان از ابزار رمز گذاری تور  بهره می گیرند. این ابزار می تواند هویت و محل دقیق زندگی شما را مخفی کند  در دارک وب تمام افراد مانند هم هستند و هر چه تعداد کاربران بیشتر شود تشخیص هویت افراد سخت تر می شود و در نتیجه امنیت بالاتر می رود.

نحوه دسترسی به وب تاریک

موتورهای جستجوی ناشناس

در اواسط سال ۲۰۱۴ یک هکر اولین موتور جستجوی ناشناس و توزیع شده‌ی دارک وب با نام Grams را توسعه داد. Grams به کاربران این امکان را می‌دهد تا بتوانند مواد مخدر، اسلحه‌ها و حساب‌های کاربرای به سرقت رفته در وب‌سایت‌های پنهان را جستجو کنند. علاوه بر این، Grams همانند گوگل دارای گزینه‌ای به  نام I’m Feeling Lucky به منظور جستجو است.

این گزینه یک صفحه را به صورت تصادفی بارگذاری می کند

ویکی‌های جنایی:

 دارک نت دارای دسته بندی مختلفی است که دسترسی اعضا را به محتوای آن سهولت می‌بخشد در واقع تمامی اقدامات مانند هک‌ها، بازارهای سیاه، ویروس‌ها و مواد مخدر به صورت ویکی طبقه بندی شده است به همین دلیل دارک نت، بیشتر به عنوان ویکی شناخته می‌شود. 


(ویکی معمولاً به انواعی از وب‌گاه‌ها گفته می‌شود که به تمام بازدیدکنندگانش، بعضی اوقات حتی بدون نیاز به ثبت نام در وب‌گاه، اجازه ویرایش، افزودن، یا حذف مطالب را می‌دهد. همچنین به برنامه‌های کامپیوتری‌ای که پایه چنین وب‌گاه‌هایی را ممکن می‌سازند، «ویکی» گفته می‌شود.)


چت روم‌های پنهان:

همانند دنیای واقعی، مجرمان در شبکه‌های آنلاین نیز به دنبال به دست آوردن  تبهکارانه‌ترین افراد هستند تا بتوانند به هدف‌های خود دست یابند. در دارک نت چت روم‌هایی وجود دارد که افراد به واسطه‌ی آن می‌توانند کارهای غیر قانونی را انجام دهند. 

موارد استفاده از وب تاریک

1- مواد مخدر

۲- ارز تقلبی

۳- مدارک جعلی

4-اسلحه و مواد منفجره 

5-قاتل 

۶-اعضای بدن انسان

7-پول رمزنگاری شده7

8- خدمات میزبانی وب

9- خدمات ابری9

10- جُرم افزار10

11- استخدام هکر

نتیجه گیری :

همانطور که اشاره کردیم دارک وب محیطی بسیار خطرناک  است، که  در های ورودی مخصوص به خود را دارد  که آزادی عمل در فضای وب تنها دلیل استفاده از این محیط برای افراد بی اطلاع می باشد یکی از موارد ورود به دارک وب مرورگرتور می باشد که خود وسیله ای برای جاسوسی هکر ها است دولت ها نیز با برنامه های مختلف امنیتی مانند برنامه Xkeyscore  ، افرادی را که سعی بر متصل شدن به فضای دارک وب دارند را مورد کنترل قرار می دهند لذا با توجه به موارد گفته شده باید از این  بخش تاریک و خطرناک فضای وب دوری کرد

نظرات
  • فرحناز
    فرحناز ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ساعت ۱۴:۰۰

    خیلی عالی و جالب بود.


ارسال نظر

برای ثبت نظر لطفاً وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود / عضویت
تایپایران
  • با وجود تایپایران به راحتی پروژه های تایپ در هرزمان و مکان به انجام می رسد.
  • تایپایران یک بستر کارآفرینی بزرگ است که می توانند برای هزاران تایپیست کارآفرینی ایجاد کند.
  • تایپایران یک پشتوانه قوی برای تمام تایپ و تکثیری ها، کافی نت ها و مراکز خدمات تایپی است.
نماد اعتماد الکترونیک تایپایران

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به تایپایران می باشد. قدرت گرفته از کارایران